U10: Nagy létszámmal dolgozhattak

Értékelő.

A KTE LA U10 is lezárta az idényt, a korosztály igen szép létszámmal, magas edzéslátogatottsággal lép egyel feljebb. Verebélyi Gábort, a csapat edzőjét kérdeztük.

– Hogyan telt a korosztály számára a tavasz?

– A tavaszi szezon során nagy létszámban, átlagosan közel 30 fővel dolgoztunk az edzéseken. A csapat sokat fejlődött, főleg sebességben és a játék gyorsaságában. A játékosok egyre magabiztosabban alkalmazták az edzéseken tanultakat a mérkőzéseken is. Külön öröm volt látni a bátrabb cselezéseket, illetve a játékhelyzetek kreatív megoldását. A gyerekek egyre jobban megértették a területkihasználás, a helyezkedés és a megjátszhatóság fontosságát, ami a csapatjátékban is megmutatkozott. Labdavesztés után gyorsabban reagáltak, többször sikerült visszatámadással visszaszerezni a labdát már az ellenfél térfelén, míg labdaszerzés után bátran keresték a mélységi játék lehetőségét.

– Milyen sorozatokban szerepelt a csapat, ezt hogyan értékelnéd?

– Januárban az edzésmunka mellett elkezdődtek a teremtornák, kupák. Márciustól az MLSZ-programok és a Dunamenti Liga küzdelmei, a kiemelt tornák mellett a Bozsik-programban versenyeztünk. Három hazai kiemelt tornát rendeztünk, ezeken régiós ellenfeleink ellen versenyeztünk, részt vettünk a  Budapest Youth Cupon, majd a szezon végén Belgrádba utaztunk a Dragan Mance Cup-ra. Az MLSZ programok mellett a Dunamenti Ligára is neveztünk, jól szerepelve az 5. helyen végeztünk, kis szerencsével lehetett volna ebből dobogó is. Az edzések látogatottsága magas volt, így mindenki hétről hétre tudta gyakorolni a klubfilozófiánk által előírt játékstílust, amelyet egy hathetes periodizációs ritmusban valósítunk meg.  

– Kiket emelnél ki?

– Az edzéseken és a mérkőzéseken nyújtott teljesítményük alapján több játékost emelnék ki. Gy. Nagy Maximilian, Farkas Felipe, Balogh Zalán, Dohi Dominik, Simon Olivér és Lévai Zalán munkája, játéka mutatta a legjobb képet.  A csapat szavazata alapján Balogh Zalán lett az év játékosa. Köszönöm Benke Balázs edző és Telek Vilmos kapusedző kollégám segítségét, a háttérstáb munkáját, illetve a szülői közösség egész éves támogatását. Kívánok nekik és a KTE család minden tagjának szép nyarat, jó pihenést!

Szerző: KTE/kteakademia.hu