Két siker a Paks ellen

Alakul az U13 és az U12.

Két korosztályos csapatunk a Pakssal vívott felkészülési meccseket, mindkettőt meg is nyerte az U13 és az U12.

U13: Paks – KTE LA 2-4

Dócs Dániel: A legnagyobb melegben játszottuk a meccset, ráadásul műfüvön, ez nem segített a játék sebességének. Örülök, hogy az utolsó 20 percet mi bírtuk jobban erővel, számtalan helyzetet tudtunk még kialakítani. Az első húsz perc után 2-1-re vezettünk, a második nem hozott gólt, lassú volt a játék, a harmadik és a negyedik etap viszont már jól nézett ki, a széleken nagyon sok létszámfölényes játékhelyzetet tudtunk kialakítani, sok átlövéssel is próbálkoztunk. Lehetett volna nagyobb is a különbség, de a srácok így is nagy melót tettek bele a meccsbe.

U12: Paks – KTE LA 2-7

Verebélyi Gábor: A legnagyobb melegben kellett bizonyítani a srácoknak Pakson, ahol ismét 4x20 percet játszottunk. Most is egy lila és egy fehér csapatra osztottam a keretet így 40-40 percet tudott játszani mindenki. Az első húsz percben paksi rohamok érkeztek, mi pedig mélységi futásokkal próbáltunk támadásokat szervezni. Érződött, hogy még mindig nincs összeszokott játékunk, ezért helyezkedésben sokat hibáztunk. Ahogy teltek a percek úgy lett nyugodtabb a játékunk és a vezetést is sikerült megszereznünk. A második játékrészben már jobban átvettük az irányítást és a letámadásainkkal sikerült labdákat és gólokat szereznünk. A harmadik és negyedik játékrészben már a mi akaratunk érvényesült, szép találatokat is szereztünk. Egyre jobban formálódik a csapat és játékunk is, viszont kondicionálisan és sebességben még nagyon nagy a lemaradásunk, de nagyon örülünk minden pici sikernek. Gratulálok a srácoknak, büszke vagyok rájuk, hogy ebben a nagy melegben így helyt álltak.

Szerző: KTE/kteakademia.hu