Elindult a Bozsik-program az U11 és az U10 számára

Debrecenben rendezték az első fordulót.

Debrecenben rendezték a régiós Bozsik „A” tornák első fordulóját, melyen a KTE LA U11-es és U10-es csapata vett részt.

Az U11-es korosztály szereplését Torbavecz Tamás értékelte:

„Első mérkőzésünkön érződött játékosainkon a hosszú út fáradalma, tompák voltunk, egygólos vereséget szenvedtünk a Szolnoktól. Második találkozónk jobban sikerült, a Nyíregyházát vertük magabiztosan. A következő három meccsen szünet nélkül játszottuk, ami 3x20 perc folyamatos játékidőt jelentett. A Békéscsaba ellen játszottunk a legjobban, vezettünk is, azonban az utolsó pillanatokban ellenfelünk megfordította a mérkőzést. A Diósgyőr ellen nagyon jól kezdtünk, a mérkőzés első felében dominálni is tudtunk, azonban a végjátékban rendre rossz megoldásokat választottunk. Bár kapufáig eljutottunk, gólt nem sikerült szereznünk, hátul pedig hibáztunk, lassan reagáltunk, és góllal, majd újabb góllal büntetett ellenfelünk. Az utolsó mérkőzésen a mezőny talán legjobb csapatával, a Debrecennel játszottunk. Ellenfelünk nagyobb játéktudással rendelkezett nálunk, ránk kényszerítette akaratát, azonban lelkesedésünknek, illetve egy kicsi szerencsének is köszönhetően gól nélküli döntetlennel zártuk a napot. Csapatunkból kapusunk, Baranyi Zétény nyújtotta ma a legjobb teljesítményt, védései mellett a labdakihozatalban is kiválóan segítette csapatunkat.”

Az U10-es együttes napját Verebélyi Gábor értékelte:

„Az ország egyik legszebb sportcentrumában játszhattunk ezen a tornán. A keleti régió kiemelt akadémiái ellen játszottunk, ennek a hangulata teljesen új impulzus volt a fiúknak. A srácokon az első pillanattól látszott a megilletődöttség, félve, bátortalanul passzolgattunk, nem mertük vállalni az előre játékot, ráadásul a helyzeteink is sorra kimaradtak. A harmadik, Békéscsaba elleni mérkőzésre sikerült összeállni, innentől már jó találkozókat játszottunk.”

Két korosztályunk számára vasárnap Békéscsabán folytatódik a Bozsik-program.

Szerző: KTE/kteakademia.hu